Металочерепиця. Правила укладання. Частина 2.

31 января 2017

Правила облаштування покрівельного пирога під металочерепицю.

Слід пам'ятати, що до початку укладання безпосередньо листів металочерепиці, повинен бути влаштований весь покрівельний пиріг під металочерепицю.

Якщо дах холодний - то це просто шар ізоляції під контробрештуванням під металочерепицю, якщо тепла - то цілий ряд матеріалів:


  • Паробар'єр, який кріпиться з внутрішньої сторони крокв, якщо того вимагає його інструкція - за допоміжною обрешітці уздовж крокв, в іншому випадку - під подовжню контробрешітку.
  • Шар утеплювача, наявний між крокв.
  • Шар гідроізоляції з зазором 40-50 мм від утеплювача і провисання від листів металочерепиці 10-15 мм, кріпиться контробрешітка 30-50х50 мм уздовж зовнішнього боку крокв.
  • Решетування з дошки 24-32х100 мм. Її крок (по центрам дощок) дорівнює довжині хвилі металочерепиці, 35-45 см.

Важлива інформація!

У місцях підвищених навантажень і примикань: розжолобках, виходах труб, біля мансардних вікон обрешітка робиться суцільною.

Перед укладанням листів повинні бути влаштовані такі вузли покрівлі з металочерепиці, як кріплення водостоків.

Їх основи повинні бути укриті шаром гідроізоляції, і перебувати під листом металочерепиці.

Також є сенс встановити відразу фасонні деталі в місцях розжолобків і примикань до надкровельних конструкцій.

Саме ці деталі будуть виконувати основну функцію захисту від опадів

Єндова (разжелобок) виконується двома деталями - перша укладається на суцільну обрешітку (із заходом на кожен скат на 150 мм) і накривається зверху листами скатів з кожного боку, друга зовні накриває місце стику.

Нижня планка в місцях стиків з листами ущільнюється герметиком.

Після установки верхньої , вся конструкція кріпиться заклепками або шурупами, без ущільнювачів, з кроком 300- 500 мм.

Таким же чином організовуються вузли примикань, наприклад, димової труби,до початку моменту, коли укладається покрівля з металочерепиці.

По периметру встановлюються фасонні деталі, але тут під них б'ється штроба в матеріалі димоходу, тобто вони виходять злегка заглибленими.

Також слід звернути увагу, що на відстані 150 мм по периметру цегляною труби не повинно бути горючих матеріалів, що потребують утеплення цієї ділянки мінеральною ватою.

Втім, є рішення, що дозволяє обійтися без цих складнощів.

Це - стандартизований елемент для проходу труби через покрівлю з металочерепиці, забезпечений фартухом з термо- і атмосферостійкою гуми, спеціально призначений для металочерепичних покрівель.Тут вимоги правил пожежної безпеки враховані заздалегідь, так що досить повністю дотриматися інструкції з інсталяції.

Як правило, подібні керівництва є і у інших надкровельних конструкцій, таких, як мансардні вікна.

Саме укладання ведеться від одного з торців даху. Якого - технологія монтажу покрівлі з металочерепиці не встановлює, це питання зручності для монтажників.

Єдиний нюанс - це розташування зливової канавки на листі. У більшості виробників вона розташована зліва - якщо брати лист вертикально в монтажному положенні.

Відповідно, якщо монтаж буде йти справа наліво - то кожен наступний лист в горизонтальному ряду накладається на край попереднього, а якщо зліва направо - то підсувається під нього.

Якщо ж канавка буде з іншого боку - то і порядок буде зворотний.

Що стосується довжини листа, технологія влаштування покрівлі з металочерепиці рекомендує по можливості весь скат покривати одним рядом.

Однак якщо скат має довжину понад 6 м, це проблематично в плані доставки і роботи з матеріалом. Якщо це можливо - то укладаються два сусідніх листа і в місці стику в гребінь хвилі прикручуються одним саморізом зі збереженням рухливості.

Потім обидва листи вирівнюються по лінії схилу ската, і після цього закріплюються остаточно. Не слід забувати, що край покрівельного матеріалу повинен виступати за останню дошку обрешітки (яка кріпиться по обрізу крокв або кобилок) на 40-50 мм.

Якщо листів кілька - вони монтуються в діагональному порядку. Спочатку укладається сусідній лист в горизонтальному ряду, потім - у вертикальному, і всі разом вони також прихоплюють одним саморізом в місці нахлеста, після чого вирівнюються.Важлива інформація!

При необхідності переміщення за попередньо визначеними листів металочерепиці це робиться тільки по дну хвилі, інакше можна безнадійно зіпсувати матеріал!

Після установки всіх листів монтується фасонина, установка якої передбачена поверх металочерепиці: фронтонних планок, верхніх деталей примикань і т.п., герметизуються шви.

Всі деталі, якщо інше не обумовлено в документації, кріпляться спеціальними самонарізними саморізами для покрівлі з ущільнювальними прокладками.

Хоча завдання кріплення шурупа не здається особливо складною, до неї слід поставитися дуже відповідально, оскільки неправильне його положення призводить до проникнення вологи в незахищене отвір в матеріалі, і обов'язково призведе до швидкої корозії сталевого листа.

Коли монтується покрівля з металочерепиці технологія не є особливо складною, за винятком деяких моментів, пов'язаних скоріше з іншими елементами даху, ніж з матеріалом.

І, якщо дотримуватися всіх вимог, дах прослужить не менше 15 років!